Projekty PDF Drukuj Email

 

Projekty aktualne

 


 

Watsu w Twoim SPA (Watsu SPA Provider)

Celem tego projektu jest zachęcenie właścicieli SPA oraz inwestorów do wzbogacenia swojej oferty i wprowadzenia terapii Watsu będącej esencją idei SPA i relaksacji. W chwili obecnej w Polsce jedynie 5 obiektów SPA posiada w swojej ofercie Watsu, wciąż jest to zabieg nowatorski i unikatowy.

 

 

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej prezentacji terapii Watsu w Państwa SPA lub w wersji multimedialnej. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 


 

Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe. Hydroterapia w Polsce. Stan obecny i perspektywy rozwoju.

Celem tego projektu jest integracja środowisk naukowych z praktykami klinicznymi, nawiązanie dialogu, który zaowocuje nowymi badaniami potwierdzającymi efekty obserwowane w praktyce oraz wytyczenie nowych obszarów badań w zupełnie nie eksplorowanej jeszcze dziedzinie nowoczesnej hydrokinezyterapii. Sympozjum odbedzie się w kwietniu 2014r w Krakowie. Więcej szczegółów wkrótce.

 

 

 

 

 

 

Projekty zakończone

WaterDance Practitioner Training Agrofarma 2013

Program szkolenia terapeutów WaterDance to nowatorski projekt Stowarzyszenia umożliwiający przeprowadzenie szkoleń celem uzyskania unikalnych w naszym kraju uprawnień Terapeuty WaterDance. Duet znakomitych instruktorów przeprowadzi 3 szkolenia pod rząd. Przewidziano specjalny system zniżek dla osób chcących wsiąść udział w programie.

Fotorelacja:

 


 

Międzynarodowa Konferencja Watsu-30 lat ciągłego rozwoju w rehabilitacji, SPA i sporcie.

W uznaniu zasług dla rozwoju Watsu światowa organizacja WABA (Worldwide Aquatic Bodywork Association) przyznała Polsce prawo zorganizowania Konferencji Watsu z okazji jubileuszu 30 lecia Watsu na Świecie oraz 10 lecia w Polsce. Tego typu konferencje zazwyczaj organizowane są co 5 lat. Więcej szczegółów poniżej.

 

Wersja angielska:

Wersja polska:


Dofinansowanie wyjazdu na Konferencję ECEBAT

 

 

W dniach 21 ? 23 marca 2013r w Izmirze (Turcja) odbyła się pierwsza konferencja ECEBAT (European Conference on Evidence Based Aquatic Therapy) dotycząca zagadnień terapii wodnych w świetle badań naukowych. Konferencja cieszyła się dużą popularnością, zarówno wśród wykładowców jak i uczestników ? w obydwu grupach wiele osób przybyło spozaEuropy. Nasz kraj i Stowarzyszenie reprezentowała Anna Banaś. Jej opinia potwierdza,że była to doskonała okazja do poznania nowych trendów w aquaterapii i fitnessie w wodzie, zapoznania się z ciekawymi projektami i nawiązanie cennych kontaktów. W części ?rekreacyjnej? uczestnicy wybrali się do ośrodka termalnego Pamukkale. Wyjazd Anny Banaś na konferencję był dofinansowany ze środków statutowych Stowarzyszenia.

Strona konferencji: http://www.aquatherapy2013.org/default.asp

 

 

 

 

 


 

Pomorski Rehabilitant XXI wieku.

Stowarzyszenie Watsu Polska było wykonawcą pionierskiego na skalę europejską projektu Fundacji Wróć z Jantara Pomorski Rehabilitant XXI wieku w zakresie szkolenia Watsu finansowanego w całości ze środków UE. Wynikiem tego projektu jest przeszkolenie 40 osób w zakresie Watsu1 i Watsu2 oraz 20 osób w zakresie Watsu3 i Watsu1 w zastosowaniach klinicznych. Więcej informacji tutaj.

 

Następujące osoby uzyskały uprawnienia do komercyjnego oferowania Watsu:

 

Terapeuta Stażysta (dawny Provider ? tymczasowe, 3-letnie uprawnienia do wykonywania Watsu w swoim miejscu pracy. Osoby te mogą również wcześniej uzyskać pełne uprawnienia po uzupełnieniu wymagań):

Wojciech Węcki

Zbigniew Nowak-Przygodzki

Adam Ulacha

Małgorzata Mrzygłód-Ritz

 

Terapeuta Watsu:

Małgorzata Kawa

Karolina Cymer-Markiewicz

Agnieszka Rugała

Anna Bujałkowska

Weronika Miślisz

Mirosław Młyński

Ewa Petka

Magdalena Nowak-Przygodzka

Dagmara Osiadły

Katarzyna Weber-Nowakowska

Paweł Lipkowski

Grzegorz Surtel

Radosław Nowociński

Aleksandra Miotke

Radosław Sychowski

Magdalena Marszałkowska

 

Pozostałe osoby mogą wypełnić ostatnie brakujące wymagania na kursach organizowanych przez Stowarzyszenia.